nedeľa 27. septembra 2015

Peter Sagan majster sveta v cestnej cyklistike 2015

Cyklistickým majstrom sveta v mužských pretekoch "elite" sa v nedeľu v americkom Richmonde stal Slovák Peter Sagan. Majstrovskú trať s dĺžkou 259,2 km zvládol za 6:14:37 h. Záverečné 2 km kilometre boli jeho sólojazdou za víťazstvom, ktorým sa postaral o historický úspech pre slovenskú cyklistiku.


Peter Sagan majster sveta v cestnej cyklistike Richmond USA 2015

Vyjadrenia a pocity:
Juraj Sagan: "Boli to veľmi zvláštne preteky. Asi trištvrte kola sa šlo relatívne pokojne a všetko to bolo o tom poslednom úseku. Vybudovala sa pozícia pod prvý kockový kopec a tam sa už išla úplná hrana. Snažili sme sa každé kolo byť s Petrom, pomáhať mu čo najviac dostať sa do špice. Veril som, že by som mohol zvládnuť ešte jedno kolo viac, ale trochu som to pokašľal. Bol tam nejaký problém, musel som zabrzdiť a to, aby som sa na kockách znova rozbehol a dostal späť, ma stálo strašne veľa síl. Odovzdal som tam všetko, úplne na dno síl, preto som spokojný aj so svojim výkonom. Peter vyzeral byť na tom celé preteky veľmi dobre. Predpokladal som, že skôr bude špurtovať z nejakej skupiny, ale videli ste..."
Ľubomír Sagan (otec Juraja a Petra): "Stále to o chlp nevychádzalo, ale cítil som a veril, že tentoraz Peťko odíde s medailou na krku. Prosto som si povedal, že to tak bude. Že to je až zlato? Úžasné. Treba vždy veriť!"
Michael Matthews: "Na konci sme boli všetci unavení a v tom momente je najdôležitejšie poznať, kde sú vaše limity. Musíte zostať pokojný a neprekročiť svoje hranice, ako to robí Kristoff. Keď zaútočil Sagan, nebol som na čele balíka, ale chcel som byť vtedy umiestnený čo najvyššie, no ten kopec bol strmý. V tom momente som zostával pokojný a čakal som, ako sa situácia vyvinie, keďže nielen ja, ale aj ostatní jazdci mali okolo seba spolujazdcov. Nakoniec  bolo z toho druhé miesto."
Ramunas Navardauskas: "Chcel som získať zlatú medailu, prišiel som sem vyhrať, ale nepodarilo sa mi to, nemal som nohy. Sagan bol veľmi silný a my ostatní sme šprintovali len o druhé miesto. Neprišiel som ako favorit, mal som okolo seba menší tím, ale v závere som predviedol veľmi dobrý šprint. Keď zaútočil Sagan, bolo to ťažké rozhodnutie, či pôjdem za ním sám na vlastnú päsť, alebo počkám na druhé tímy, čo urobia. Ak by som vyrazil dopredu, tak by sa na mňa nelepili ostatní jazdci, preto som čakal, čo urobia ostatní. Zo Saganovej strany to bol dobrý atak, zariskoval a vyplatilo sa mu to."  

pondelok 14. septembra 2015

Žltý melón získal významnú kapitálovú investíciu


Žltý melón, prvý portál kolektívnych pôžičiek na Slovensku, úspešne ukončil svoje prvé investičné kolo a získal kapitál na posilnenie svojho ďalšieho rozvoja a realizáciu strategických plánov.


pozicka_zlty_melon

Na investícii do spoločnosti sa podieľali fond JEREMIE Co-Investment Fund, ktorý spravuje spoločnosť Limerock Fund Manager, investičná spoločnosť FTK Invest a pán Hendrik Bremer, dlhoročný partner pre finančné služby pre región strednej a východnej Európy v konzultačných spoločnostiach PwC a Roland Berger. Pán Bremer zároveň vstúpil do manažmentu spoločnosti a posilnil tak jej existujúci tím.
„Po dva a pol ročnom pôsobení spoločnosti na slovenskom trhu sme pred niekoľkými mesiacmi zahájili naše prvé investičné kolo s cieľom získať kapitál na akceleráciu ďalšieho rastu a realizáciu našich strategických plánov, najmä v oblastiach rozvoja produktového portfólia a služieb pre našich klientov a teritoriálnej expanzie.

Túto investíciu vnímame ako veľký prejav dôvery voči inovatívnym finančným modelom ako aj voči našej spoločnosti samotnej. Potvrdila sa nám aj skutočnosť, že je oblasť kolektívneho požičiavania veľmi pozitívne vnímaná nie len vo svete, ale aj na Slovensku. Nesmierne si tiež vážime vstup p. Bremera do nášho tímu. Jeho dlhoročné skúsenosti
v oblasti finančných služieb v celom našom regióne výrazne pomôžu pri našom ďalšom smerovaní.“ povedal o transakcii Roman Feranec, riaditeľ Žltého melóna.

Žltý melón je priekopník finančných inovácií v oblasti kolektívneho požičiavania na Slovensku. Za dva a pol roka svojho pôsobenia dokázal, že vie ponúknuť veľmi zaujímavú alternatívu ľuďom, ktorí si chcú požičať za výhodných podmienok, ako aj ľuďom, ktorí svoje peniaze chcú lepšie zhodnocovať v porovnaní s inými možnosťami na finančnom trhu. Aj napriek minimálnemu rozpočtu na reklamu a marketing, Žltý melón zrealizoval už zaujímavý objem pôžičiek a získal veľké množstvo lojálnych klientov, pričom zároveň vidíme ďalší potenciál v rozvoji nových inovatívnych produktov a trhov.“ dodáva Michal Jablonka, partner Limerock Fund Manager.

„Kolektívne požičiavanie je trend, ktorý aktuálne významne mení finančný systém, rovnako ako sa pred nedávnom udialo v hudobnom, cestovnom či dopravnom priemysle. V USA a Anglicku sú tieto zmeny jasne viditeľné už nejaký čas a zároveň sú veľmi pozitívne vnímané zo strany vlády a finančných regulátorov, keďže okrem lepších služieb pre klientov robia finančný svet oveľa menej zraniteľným a závislým na gigantických finančných inštitúciách. Krajiny západnej Európy úspešne nasledujú tento trend a región strednej a východnej Európy je toho súčasťou. “ vysvetľuje Hendrik Bremer prečo sa rozhodol do Žltého melóna investovať a zároveň vstúpiť i do manažmentu spoločnosti.

Žltý melón je prvý poskytovateľ Kolektívnych pôžičiek na Slovensku, ktorý začal prevádzku v októbri 2012. Za svoje pôsobenie poskytol pôžičky v hodnote takmer 3 mil. EUR. Ľudia si cez neho môžu požičať už od 4,9 % p.a. alebo zhodnotiť svoje peniaze priemerne o 8% ročne (celkový čistý investičný výnos dosiahnutý od zahájenia fungovania portálu).
Kolektívne pôžičky sú finančnou inováciou, ktorú prinášajú FinTech spoločnosti tak že, kombinujú finančné služby a inovatívne technologické platformy. Kolektívne požičiavanie, vynecháva zbytočné medzičlánky a robí požičiavanie a investovanie úplne transparentné. Ľudia si tak delia maržu sprostredkovateľa priamo medzi sebou, čím žiadatelia získavajú pôžičky za lepších podmienok a investori dosahujú oveľa lepšie zhodnotenie svojich investícií. Kolektívne požičiavanie vo svete vzniklo už pred viac ako desiatimi rokmi a je jedným z najdynamickejšie rastúcich odvetví, s medziročným rastom o viac ako 100 %, a dnes presahuje hodnotu 30 mld. USD. V minulom roku v USA viacero spoločností úspešne vstúpilo na newyorskú burzu.

Spoločnosť Limerock Fund Manager na základe mandátu od Európskeho investičného fondu (www.eif.org) spravuje fond rizikového kapitálu a poskytuje tak start-up ako aj rozvojový kapitál pre investične atraktívne slovenské spoločnosti. Fond pod správou Limerocku sa zameriava na spoločnosti, ktoré demonštrujú technologicky pokročilé riešenia alebo unikátnosť a ich výrobky alebo služby majú inovatívny charakter. Projekt je podporený z Operačného programu výskum a vývoj, spolufinancovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky prostredníctvom Iniciatívy JEREMIE.

piatok 11. septembra 2015

Gls prepravná služba je už vybavená platobnými terminálmi

Spoločnosť GLS Slovakia prináša novú možnosť platby za dobierkový balík, prostredníctvom prenosných platobných terminálov akceptujúcich aj bezkontaktné platobné karty.

 


Výhody :
Zvýšenie úspešnosti doručenia balíka už pri 1 pokuse
Otázka nedostatku potrebnej hotovosti už nebude pre príjemcu prekážkou
Zvýši sa bezpečnosť príjemcu balíka, príjemca si nemusí dopredu pripraviť potrebnú hotovosť
Zvýši sa Vaša konkurencieschopnosť na trhu
Svojim zákazníkom zvýšite komfort a flexibilitu pri preberaní balíka

Možnosti využitia :
Akceptované sú všetky druhy platobných kariet aj bezkontaktné
Každý kuriér GLS je vybavený platobným terminálom
Transakčný poplatok :

V prípade, že príjemca balíka uhradí výšku dobierky bezhotovostne platobnou kartou prostredníctvom prenosných platobných terminálov, transakčný poplatok vo výške 0,92% hodnoty dobierky bude GLS fakturovať odosielateľovi raz mesačne vždy za predchádzajúci mesiac.