Žltý melón, prvý portál kolektívnych pôžičiek na Slovensku, úspešne ukončil svoje prvé investičné kolo a získal kapitál na posilnenie svojho ďalšieho rozvoja a realizáciu strategických plánov.
Na investícii do spoločnosti sa podieľali fond JEREMIE Co-Investment Fund, ktorý spravuje spoločnosť Limerock Fund Manager, investičná spoločnosť FTK Invest a pán Hendrik Bremer, dlhoročný partner pre finančné služby pre región strednej a východnej Európy v konzultačných spoločnostiach PwC a Roland Berger. Pán Bremer zároveň vstúpil do manažmentu spoločnosti a posilnil tak jej existujúci tím.
„Po dva a pol ročnom pôsobení spoločnosti na
slovenskom trhu sme pred niekoľkými mesiacmi zahájili naše prvé
investičné kolo s cieľom získať kapitál na akceleráciu ďalšieho rastu a
realizáciu našich strategických plánov, najmä v oblastiach rozvoja
produktového portfólia a služieb pre našich klientov a teritoriálnej
expanzie.
Túto investíciu vnímame ako veľký prejav dôvery voči inovatívnym finančným modelom ako aj voči našej spoločnosti samotnej. Potvrdila sa nám aj skutočnosť, že je oblasť kolektívneho požičiavania veľmi pozitívne vnímaná nie len vo svete, ale aj na Slovensku. Nesmierne si tiež vážime vstup p. Bremera do nášho tímu. Jeho dlhoročné skúsenosti
v oblasti finančných služieb v celom našom regióne
výrazne pomôžu pri našom ďalšom smerovaní.“ povedal o transakcii Roman
Feranec, riaditeľ Žltého melóna.
„Žltý melón je priekopník finančných inovácií v oblasti kolektívneho požičiavania na Slovensku. Za dva a pol roka svojho pôsobenia dokázal, že vie ponúknuť veľmi zaujímavú alternatívu ľuďom, ktorí si chcú požičať za výhodných podmienok, ako aj ľuďom, ktorí svoje peniaze chcú lepšie zhodnocovať v porovnaní s inými možnosťami na finančnom trhu. Aj napriek minimálnemu rozpočtu na reklamu a marketing, Žltý melón zrealizoval už zaujímavý objem pôžičiek a získal veľké množstvo lojálnych klientov, pričom zároveň vidíme ďalší potenciál v rozvoji nových inovatívnych produktov a trhov.“ dodáva Michal Jablonka, partner Limerock Fund Manager.
„Kolektívne požičiavanie je trend, ktorý aktuálne významne mení finančný systém, rovnako ako sa pred nedávnom udialo v hudobnom, cestovnom či dopravnom priemysle. V USA a Anglicku sú tieto zmeny jasne viditeľné už nejaký čas a zároveň sú veľmi pozitívne vnímané zo strany vlády a finančných regulátorov, keďže okrem lepších služieb pre klientov robia finančný svet oveľa menej zraniteľným a závislým na gigantických finančných inštitúciách. Krajiny západnej Európy úspešne nasledujú tento trend a región strednej a východnej Európy je toho súčasťou. “ vysvetľuje Hendrik Bremer prečo sa rozhodol do Žltého melóna investovať a zároveň vstúpiť i do manažmentu spoločnosti.
Žltý melón je prvý poskytovateľ Kolektívnych pôžičiek na Slovensku, ktorý začal prevádzku v októbri 2012. Za svoje pôsobenie poskytol pôžičky v hodnote takmer 3 mil. EUR. Ľudia si cez neho môžu požičať už od 4,9 % p.a. alebo zhodnotiť svoje peniaze priemerne o 8% ročne (celkový čistý investičný výnos dosiahnutý od zahájenia fungovania portálu).
Kolektívne pôžičky sú
finančnou inováciou, ktorú prinášajú FinTech spoločnosti tak že,
kombinujú finančné služby a inovatívne technologické platformy.
Kolektívne požičiavanie, vynecháva zbytočné medzičlánky a robí
požičiavanie a investovanie úplne transparentné. Ľudia si tak delia
maržu sprostredkovateľa priamo medzi sebou, čím žiadatelia získavajú
pôžičky za lepších podmienok a investori dosahujú oveľa lepšie
zhodnotenie svojich investícií. Kolektívne požičiavanie vo svete vzniklo
už pred viac ako desiatimi rokmi a je jedným z najdynamickejšie
rastúcich odvetví, s medziročným rastom o viac ako 100 %, a dnes
presahuje hodnotu 30 mld. USD. V minulom roku v USA viacero spoločností
úspešne vstúpilo na newyorskú burzu.
Spoločnosť Limerock Fund Manager na základe mandátu od Európskeho investičného fondu (www.eif.org) spravuje fond rizikového kapitálu a poskytuje tak start-up ako aj rozvojový kapitál pre investične atraktívne slovenské spoločnosti. Fond pod správou Limerocku sa zameriava na spoločnosti, ktoré demonštrujú technologicky pokročilé riešenia alebo unikátnosť a ich výrobky alebo služby majú inovatívny charakter. Projekt je podporený z Operačného programu výskum a vývoj, spolufinancovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky prostredníctvom Iniciatívy JEREMIE.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára