sobota 19. decembra 2015

Volejbalistky Kežmarku u lídra bojovali, no nakoniec nešťastne prehrali

Posledný zápas kežmarského volejbalového družstva v Extralige žien v základnej časti bol veľmi dramatický, no pre kežmarske volejbalistky i nešťastný. Kežmarske volejbalistky ho odohrali na palubovke lídra tabuľky, Slávie Bratislava.

Zápas sa síce skončil víťazstvom 3:0 na sety v prospech družstva z Bratislavi, no až dva sety vyhral až v lepšie zvládnutej koncovke. V prvých dvoch setoch bolo stretnutie absolútne vyrovnané a až v treťom si set uhral favorit vo veľkom štýle.

Prvý set začali lepšie Kežmarčanky, keď viedli 6:3. Potom domáce i zásluhou niektorých výborných útokov, ale i esami otočili na 12:9. Odvtedy si domáce udržiavali trojbodový náskok do stavu 18:15. V závere setu kežmarské hráčky, ale nenápadne sťahovali bodový náskok Slávie, až sa im podarilo vyrovnať na 21:21.

Dokonca i viedli 23:22, no v závere sa šťastíčko priklonilo na stranu domácich, ktorí vyhrali 27:25.
V druhom sete vyhrávali domáce hráčky už 12:6 i 15:9 a zdalo sa, že ich čaká pokojné dohratie setu. Kežmarčanky však zásluhou bodov Jakušovej a Labudovej vyrovnali nečakane rýchlo, keď svietil stav 16:16. Potom to už bol boj o každú loptu až do záveru setu. Kežmarčanky naposledy viedli 23:22, no koncovku opäť zvládli lepšie domáce hráčky a aj druhý set vyhrali 27:25.

Tretí set lepšie začali domáce hráčky. Viedli 4:1, 6:3. Od tohto stavu bolo na palubovke v športovej hale Mladosť v Bratislave iba domáce družstvo, ktoré pohodlne doviedlo tretí set do víťazstva v pomere 21:11.
Zápas trval celkovo 75 minút, keď prvé dva sety trvali bez mála takmer hodinu. Kežmarské hráčky si dokázali, že môžu si trúfať i na lídra, lebo v zápase s lídrom určite nesklamali, pričom nehrali v plnej zostave.

Kežmarskí fanúšikovia sa tak, už v novom roku, môžu tešiť na zápasy nadstavby, lebo základnú časť, zápasom v Bratislave, už skončili. Definitívne im patrí v tabuľke, po základnej časti, tretie miesto.
VK Slávia EU Bratislava – KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0 (25, 25, 11)