nedeľa 28. decembra 2014

Slovenskí juniori sa fantasticky oklepali z výprasku od Kanady: Odniesli si to obhajcovia titulu!

Slovenskí mladíci sa dokázali spamätať z trpého debaklu proti Kanade ani nie za deň. Favorita z Fínska zaskočili krásnym tímovým výkonom!

Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom druhom zápase v A-skupine na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov nad obhajcami trofeje z Fínska 2:1 a priblížili sa k postupu.
Zverenci trénera Ernesta Bokroša inkasovali vo 8. minúte z hokejky Rantanena, no o ďalšie dve minúty dokázali odpovedať, keď premenili presilovku a Cehlárik tečoval Réwayovu strelu za Sarosa. "Suomi" boli počas celého zápas v útoku aktívnejší, no dlho nedokázali prekonať výborného brankára Godlu. Naopak, Slováci svoje šance premenili. V 27. minúte ich poslal do vedenia Holenda, ktorý namieril presne od modrej. V záverečnej tretine už tesný náskok udržali a po debakli s Kanadou 0:8 si pripísali prvé víťazstvo na turnaji.
V základnej skupine sa Slováci najbližšie stretnú s rovesníkmi z USA a v záverečnom skupinovom stretnutí s Nemeckom.
Hrdina zápasu DENIS GODLA

Slovensko - Fínsko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 10. Cehlárik (Réway), 27. Holenda (Réway, Černák) - 8. Rantanen (Ikonen, Hintz). Rozhodcovia: St-Jacques (Kan.), Vinnerborg (Švéd.) - Mills (Kan.), Wüst (Švaj.), vylúčení: 6:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
Slovensko: Godla – Černák, Rosandič, Jaroš, Holenda, Hochel, Jendroľ, Pavúk, Bačik - Cehlárik, Réway, Paulovič – Šoltés, Rehák, Lantoši – Skalický, Sukeľ, Koyš – Petráš, Bondra, Kabáč
Fínsko: Saros – Honka, Lintuniemi, Mäkelä, Lyytinen, Ilvonen, Mäkinen, Niku – Kapanen, Mustonen, Lehkonen – Rantanen, Hintz, Ikonen – Puljujärvi, Kalapudas, Aho – Ojamäki, Vähätalo, Björninen – Rauhala